• Hvid LinkedIn ikon
 • White Twitter Icon
 • White Facebook Icon

Denmark    +45 69 91 80 06

Finland      +358 9 42454495

Norway     +47 23 96 04 19

Sweden     +46 40 668 81 03

Germany    +49 203 8048057

Baltics        +370 693 37 346

Benelux      +31 6 53701971

© 2019 by MakesYouLocal P/S. All Rights Reserved

Lokalizacija

Sėkmingam verslo vystimui naujoje šalyje, jūsų internetinė parduotuvė turi atrodyti patikima ir saugi, o norint to pasiekti jums bus reikalingi e. komercijos ekspertai su vietinės kalbos, įstatymų, logistikos ir atsiskaitymo internetu žiniomis.

Nuo pat MakesYouLocal įkūrimo tai buvo mūsų svarbiausios veiklos sritys. Esame padėję daugybei e. verslų kaimyninėse šalyse su savo paslaugomis išvardytomis žemiau.

Vertimai yra labai svarbus internetinės parduotuvės lokalizavimo etapas. Dėl šios priežasties svarbu žinoti, kuris tekstas gali būti išverstas tiesiogiai, o kuris – perrašytas, kad atitiktų vietinę rinką ir kultūrą. Tekstus verčia e. komercijos specialistas, kurio tai yra gimtoji kalba ir išmano e. komerciją.

 

Štai kaip vertimus atlieka MakesYouLocal:

 • Tekstus galime versti tiesiogiai jūsų puslapyje arba xml faile

 • Prieš pradėdami vertimus aptarsime pagrindinius akcentus ir tikslus vidiniuose puslapiuose, suderinsime kontaktinių asmenų sąrašą ir t.t.

 • Projekto įgyvendinimo metu susisieksime su jumis, jeigu reikės išspręsti iškilusias problemas arba jeigu turėsime rekomendacijų, kaip pakoreguoti tekstą, kad jis atitiktų vietinės rinkos standartus

Internetinės parduotuvės turi daugybę prekių, todėl dažniausiai produktų aprašymų vertimai tampa dideliu iššūkiu ir pakankamai rimta investicija – tai daugiausia laiko atimanti užduotis.

 

Turime sukaupę didelę patirtį ne tik vertimuose, bet ir skirtingose strategijose, naudojamose kuomet lokalizuojame parduotuvę:

 • Ar turime išversti visų produktų aprašymus?

 • Ar versime pažodžiui ar perrašysime tekstą sutrumpindami ar pabrėždami, kas yra svarbiausia vietiniams vartotojams?

 • Ar verčiamus tekstus optimizuosime SEO?

 • Ar dirbsime su produktų aprašymais, kurie internetinėje parduotuvėje bus įkelti jau po paleidimo?

 

Tekstai gali būti verčiami tiesiogiai jūsų internetinėje parduotuvėje arba mūsų vertimų programoje – šis variantas yra žymiai efektyvesnis ir pigesnis.

Nepaisant to, kad Europos Sąjungos valstybėse buvo įgyvendintas e. komercijos įstatymų suderinimas, kiekviena internetinė parduotuvė privalo pritaikyti savo sąlygas ir taisykles prie vietinių šalies įstatymų.

Pagrindiniai taisyklių reikalavimai yra beveik vienodi, tačiau Europos Sąjungos direktyva yra skirtingai įgyvendinama visose šalyse, todėl šiuo atveju atlikti tiesioginius vertimus būtų tiesiog neteisinga. Jeigu sąlygos ir taisyklės nėra aiškios ir nesiderina su šalyje taikomais įstatymais, tai gali klientams suteikti prekių grąžinimo laisvę ir apriboti internetinės parduotuvės teises. Pavyzdžiui, pardavėjas negalės sumažinti grąžintinos sumos, jeigu prekė buvo naudojama arba jos pakuotė pažeista.

MakesYouLocal suteikia jums visą įstatymų paketą ir užtikrina, kad sąlygos ir taisyklės atitiks ne tik vietinius teisės aktus, bet jūsų procesus ir numatytas taisykles.

Dar vienas svarbus e. parduotuvės lokalizavimo žingsnis naujoje šalyje yra saugios aplinkos sukūrimas. Atsiskaitymo būdai ir pasitikėjimo ženklai atlieką svarbiausią vaidmenį ir daugiausia prisideda prie tokios aplinkos plėtojimo.

MakesYouLocal padės jums pasirinkti tinkamiausius atsiskaitymo būdus ir pasitikėjimo ženklus, kurie reikalingi ne tik jūsų internetinei parduotuvei, bet ir jūsų pramonės šakai. Mes taip pat suteikiame jums galimybę sudaryti sutartį su atsiskaitymų bendrovėmis ir pasirūpinti paraiškų pildymo procesu, nes ilgo bendradarbiavimo dėka turime patikimus jų kontaktus

Internetinio puslapio analizė nustato, ar viskas buvo tinkamai pritaikyta vietinei rinkai ir ar šiuo puslapiu gali pasitikėti vietiniai klientai. Ši paslauga dažniausiai suteikiama tiems klientams, kurie savarankiškai lokalizavo internetinę parduotuvę užsienio šalyje, tačiau nepasiekia norimų konversijų.

 

Atlikus internetinio puslapio analizę gausite išsamias išvadas su mūsų komentarais ir rekomendacijomis, ką turite sutvarkyti, pakeisti ar tobulinti. Pagrindiniai aspektai:

 • Tekstai - ar e. parduotuvės vertimai yra be klaidų ir lokalizacija atlikta profesionaliai?

 • Naudojimas - ar e. parduotuvės naudojimas vietiniam klientui yra paprastas ir patogus?

 • Pristatymas ir grąžinimai - ar atitinkate naujoje šalyje iškeltus klientų lūkesčius?

 • USP’s (Unique selling points) - ar išryškinote savo parduotuvės stiprybes ir kuo esate kitokie nei konkurentai?

 • Patikimumas - ar e. parduotuvė kelia pasitikėjimą ir yra saugi apsipirkimo aplinka?

 • Atsiskaitymas - ar apmokėjimo procesas yra efektyvus ir ar turite tinkamiausius atsiskaitymo būdus?

 

Jūsų internetinei parduotuvei bus skiriamas reitingas ir suteikiamos rekomendacijos, kurios padės pagerinti jūsų konversijas naujoje rinkoje.

Mums svarbu, kad rekomendacijos būtų lengvai įgyvendinamos net jeigu ir nesuprantate vietinės kalbos

Vietinis adresas ir kontaktai neabejotinai padės išauginti jūsų konversijas. Rodydama vietinius kontaktus jūsų parduotuvė ne tik taps patikima, bet vietiniai klientai tikės, jog grąžinimų procesas bus taip pat paprastas ir lengvas.

 

Mes siūlome virtualaus ofiso nuomą, kur jūs galėsite priimti savo klientų grąžinimus, gauti ir siųsti fizinius laiškus. Taip pat galime nukreipti vietinį telefono numerį į jūsų klientų aptarnavimo skyrių arba į mūsų, jei mes aptarnausime jūsų klientus.

Suprasti ne Europos Sąjungos šalyse taikomus importo ir PVM mokesčius gali atrodyti didelis iššūkis, tačiau turint reikiamas žinias viskas tampa daug paprasčiau. Geras pavyzdys yra Norvegija – šios šalies internetinės parduotuvės užima svarbiausią dalį Šiaurės Europos rinkoje. Konkurencijos lygis Norvegijoje yra pakankamai žemas, o vidutinis kliento prekių krepšelis yra didesnis negu kitose Europos šalyse.

MakesYouLocal sukūrė instrukciją, kuri padės jums suprasti:

 • Norvegijoje keliamus reikalavimus pardavimams internetu privatiems klientams

 • Aiškų ir tikslų procesų valdymą

 • Reikalingų dokumentų pavyzdžius ir šablonus

 • Rekomendacijos kaip tvarkyti prekių grąžinimus šalyje

 

Įsigijus šią instrukciją gausite e. komercijos eksperto kontaktus, kuriais galėsite pasinaudoti įgyvendinant skirtingus internetinės parduotuvės lokalizacijos etapus